Burçlar

.web.tr

Koç Burcu
Koç Burcu Günlük Burç Yorumu
21 Mart
20 Nisan

Boğa Burcu
Boğa Burcu Günlük Burç Yorumu
21 Nisan
21 Mayıs

İkizler Burcu
İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu
22 Mayıs
22 Haziran

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu Günlük Burç Yorumu
23 Haziran
22 Temmuz

Aslan Burcu
Aslan Burcu Günlük Burç Yorumu
23 Temmuz
22 Ağustos

Başak Burcu
Başak Burcu Günlük Burç Yorumu
23 Ağustos
22 Eylül

Terazi Burcu
Terazi Burcu Günlük Burç Yorumu
23 Eylül
22 Ekim

Akrep Burcu
Akrep Burcu Günlük Burç Yorumu
23 Ekim
21 Kasım

Yay Burcu
Yay Burcu Günlük Burç Yorumu
22 Kasım
21 Aralık

Oğlak Burcu
Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumu
22 Aralık
21 Ocak

Kova Burcu
Kova Burcu Günlük Burç Yorumu
22 Ocak
19 Şubat

Balık Burcu
Balık Burcu Günlük Burç Yorumu
20 Şubat
20 Mart

Yükselen Burç

Yükselen burç bir insanın doğum esnasında Doğu ufkunda yükselen burca bakılarak belli olan burçtur. Her ne kadar 12 burçtan bir tanesi olduğumuza ve tamamen onun özelliklerini taşıdığımıza inansak da aslında diğer 11 burcun da bir takım etkilerini değişik vurgularda üstümüzde taşırız. Doğumumuz sırasında ufukta yükselen burç bizim ilişkilerimizdeki hal ve tavırları, yakın çevremizle ilişkimizi büyük oranda belirler. Yükselen burcumuz doğduğumuz andan geç çocukluk dönemine kadar içinde bulunduğumuz çevresel koşullar hakkında bilgi verir.

Yükselen Burç Nedir ve Neleri Gösterir?

Yükselen burçlar kişilerin hayata nasıl baktıklarını açıklar. Kişi hayatla nasıl baş eder, başına gelen olay ve durumları nasıl yorumlar ve onlar hakkında nasıl sonuçlar çıkarır, bu tam olarak yükselen burcun konusudur.

Yükselen Burçlar

Yükselen Koç Burcu

Yükselen Boğa Burcu

Yükselen İkizler Burcu

Yükselen Yengeç Burcu

Yükselen Aslan Burcu

Yükselen Başak Burcu

Yükselen Terazi Burcu

Yükselen Akrep Burcu

Yükselen Yay Burcu

Yükselen Oğlak Burcu

Yükselen Kova Burcu

Yükselen Balık Burcu

Diğer burçların hangi evlerde kaldığı yükselen burca bağlı olarak şekillenir. Yükselen burcun bulunduğu ev birinci evdir, yükselen burçtan sonra gelen burçlar sırasıyla diğer evlere yerleşirler. Örneğin Kova burcu yükselen burcunuz ise Astrolojik haritanızda 1. Evde Kova bulunacaktır. Kova burcundan sonra sırasıyla Balık, Koç, Boğa, İkizler, 2., 3., 4., 5. eve şeklinde yerleşeceklerdir. Her burç kendi bulunduğu evin özelliklerini ve o konuda hayata bakışınızı etkileyecektir. Kova yükseleni üstünden gidersek Kova burcu yükseleni insanlara bir çok konuda mesafeli yaklaşırken 2. Evde yani para ve yetenekler evinde Balık burcunun olması iş hayatında biraz duygusallığa yer vereceğinin, tamamen profesyonellikle kendini sakınamayacağını gösterir. Aynı şekilde 3. Evde yani ev, eğitim ve zeka evinde Koç burcunun bulunması bu konularda çok atak ve heyecanlı bir yaklaşım içerisinde olacağını işaret eder.

İşin özü yükselen burç sadece hayata bakış açımızı şekillendirmekle kalmaz hayatın para, aile, aşk, sağlık, yaratıcılık, çalışma gibi diğer konularında da nasıl bir tavır sergileyeceğimizin işaretlerini vermektedir. Aslına bakarsanız hayatımızda hangi öncü ilkelere davranışlara göre hareket edeceğimize dair bizlere verilmiş olan ipuçlarıdır.

Burç uyumları değerlendirme noktasındaysanız muhakkak çiftlerin yükselen burçlarına da bakmak gerekir çünkü iki insanın uyumunda hayata bakış açılarının ciddi önemi vardır. Bir insanın burcu kendi iç dünyası ile alakalıyken çevresi ile ilişkilerini kişinin yükselen burcu belirler, bu durumda birlikte olacağı insanla ilişkileri de yükselen burcundan kaynaklanan özelliklerinden etkilenir. Sizi insanların nasıl tanıdığı aslında yükselen burcunuzla daha çok ilişkilidir. Yani burcu Başak yükseleni Balık olan biri her ne kadar bu iki burç birbirine çok zıt olsa da o kişinin hareket ve tavırlarında Balık burcuna tanık olacak ve buna uyumlu bir ilişki tarzı geliştirmek durumunda kalacaklardır.

Yükselen burç bir bakıma insanın kendini gizlemesini sağlayan bir araçtır. Aslında nasıl bir insan olduğumuzu burcumuz anlatırken, bu kendimizi ve burcumuzun özelliklerini nasıl ifade ettiğimizi yükselen burcumuz belirler.

Yükselen burç en yakınımızdakilerle ne tür bir uyumla iletişim kurduğumuzu, yakın ilişkilerimizde nasıl ilişkileri kendimize yakın bulduğumuzu da ifade eder.

Kısa kısa yükselen burçların hayata bakış açılarında neler getirdiğini bakacak olursak;

 • Yükselen Koç etrafındaki insanlar üzerinde baskın bir etkisinin olmasını, onların ilgilerine sahip olmayı ister.
 • Yükselen Boğa yakınındaki insanların samimi bir şekilde varlıklarını, yanında olduklarını hissetmek ister, ilişkilerinde bedensel tatmine önem verir.
 • Yükselen İkizler yakınındakilerden sürekli bir şeyler öğrenmek adına faydalanmak, oldukça aç olan merakını beslemek ve sürekli iletişim halinde olmak ister.
 • Yükselen Yengeç yakınındakilere anaçlık yapmak, onların kendilerini güvende hissetmelerini garanti etmek ister.
 • Yükselen Aslan etrafındakilerin ona dikkat göstermesini ve kendini gösterdiği her an taktir edilmesini ister.
 • Yükselen Başak yakınındaki herkese ve her şeye çekidüzen vermek ister, insanları da pratik olmaları konusunda yönlendirir.
 • Yükselen Terazi çevresi ile sürekli bir uyum içerisinde olmak ister, kurulmuş olan denge ve düzenin sürekli olması konusunda çaba harcar.
 • Yükselen Akrep etrafındakilere hükmetmek, tutkulu bağlar kurmak için sağlam duygusal bağların olmasına önem verir.
 • Yükselen Yay yakın çevresini kendi eğlence alanı olarak görür ve sürekli ordan kendisine bir macera çıkmasını ister.
 • Yükselen Oğlak kendi kafasındaki disiplin ve otoritenin etrafındaki insanların da hayatlarını şekillendirmesini ister.
 • Yükselen Kova etrafındaki herkesin onun bireyselliğine, özgünlüğüne ve özgürlüğüne saygı göstermesini ister.
 • Yükselen Balık yakın çevresine koşulsuz şartsız yardım etmek onların hayatlarında da bir parça güzellik olmasını sağlamak ister.
58
Yükselen Burç

Günlük Falım Mailimde Servisi

Adınız ve Soy Adınız:

Email Adresiniz:

Burcunuzu Öğrenebilirsiniz

Aşk Uyumu

Hangi Burç?

19 Ocak hangi burç olur?
9 Eylül hangi burç olur?
7 Nisan hangi burç olur?
25 Haziran hangi burç olur?
10 Ocak hangi burç olur?
19 Ocak hangi burç olur?
13 Mayıs hangi burç olur?
30 Nisan hangi burç olur?

Şarkı Sözleri Sitesi için Link Rüya Tabirleri Sitesi için Link Bebek İsimleri Sitesi için Link

© 2010 - 2024 MAN | Burçlar.web.tr | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS 0.0021 sn |

DMCA.com Burçlar Twitter Burçlar RSS Besleme