Burçlar

.web.tr

Koç Burcu
Koç Burcu Günlük Burç Yorumu
21 Mart
20 Nisan

Boğa Burcu
Boğa Burcu Günlük Burç Yorumu
21 Nisan
21 Mayıs

İkizler Burcu
İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu
22 Mayıs
22 Haziran

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu Günlük Burç Yorumu
23 Haziran
22 Temmuz

Aslan Burcu
Aslan Burcu Günlük Burç Yorumu
23 Temmuz
22 Ağustos

Başak Burcu
Başak Burcu Günlük Burç Yorumu
23 Ağustos
22 Eylül

Terazi Burcu
Terazi Burcu Günlük Burç Yorumu
23 Eylül
22 Ekim

Akrep Burcu
Akrep Burcu Günlük Burç Yorumu
23 Ekim
21 Kasım

Yay Burcu
Yay Burcu Günlük Burç Yorumu
22 Kasım
21 Aralık

Oğlak Burcu
Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumu
22 Aralık
21 Ocak

Kova Burcu
Kova Burcu Günlük Burç Yorumu
22 Ocak
19 Şubat

Balık Burcu
Balık Burcu Günlük Burç Yorumu
20 Şubat
20 Mart

Burçlar

Astronomlar burcumuzu tam doğum anımızda Güneşin Zodyak'a göre hangi pozisyonda yani hangi burçta olduğuna bakarak hesaplarlar. Bunlar sırasıyla şöyledir "Koç Burcu", "Boğa Burcu", "İkizler Burcu", "Yengeç Burcu", "Aslan Burcu", "Başak Burcu", "Terazi Burcu", "Akrep Burcu", "Yay Burcu", "Oğlak Burcu", "Kova Burcu", "Balık Burcu". Astronomların bulduğu ve astroloji biliminin bir sonucu olan burçları bizler kolaylıkla kendimiz hesaplayabiliriz. Bunun sebebi astrolojik takvimde güneşin her yıl aynı zamanda Zodyak’ın hemen hemen aynı burcunda yer almasından kaynaklanmaktadır.

Burçlar aslında takım yıldızlarıdır. Astroloji adı verilen bilim gezegen ve bu bahsi geçen yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır. İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan astroloji bilimlerin en eskilerindendir. Astroloji insanlık tarihi kadar eskidir. Tarihçilerin araştırmalarına göre farklı uygarlıklar birbirlerinden bağımsız olarak astroloji ile ilgilenmişlerdir. Aşağı yukarı bütün büyük uygarlıklar astroloji ile ilgilendiklerini açıklayan kanıtlar bırakmışlardır. Babil, Mısır, Hint, Çin, Maya, Yunan, Roma ve Arap uygarlıkları bunlar arasındadır. İlk astrologların kimler olduklarını bilmiyoruz, fakat bulduklarını ilk kaydeden Kaldeliler'dir. M.Ö. 3000 yılında Kaldeliler (şimdiki Irak) astrolojinin bilinen en özgün şekillerinden birini ortaya çıkarmışlardır. Bazı uzmanlar astrolojiye ait ilk kayıtların M.Ö. 5800 yılına kadar gittiğini belirtiyorlar. Maya uygarlığı, Hindistan ve Çin M.Ö. 2000 yılında astroloji bilimini kullanıyorlardı. Pitagoras ve Plato'nun yazılarında M.Ö. 500 yıllarında eski Yunanlılarda astrolojinin varlığından bahsedilmektedir. Kuzey Afrika'daki ve Doğu Akdeniz'deki Araplar da M.S. 8. yüzyılda astrolojiyi kullanıyorlardı. M.S. (805-85) yılları arasında yaşamış olan Albumasur ya da diğer adıyla Abu Maaschar'ın yazmış olduğu "Introductorium in Astronomiam" adlı eserle astroloji orta çağda yeniden önem kazanmıştır.

Zodyak yani burçlar kuşağı ilk astrolojik kayıtlarda şimdikinden biraz daha farklı idi. M.S. 180 yılında büyük Yunan matematikçi ve astronom Ptolemy tarafından bugünkü şekline getirilmiştir. Bu yüzyılda ise Carl Jung astroloji hakkında yazılar yazmış, insan kişiliği ve motivasyonu hakkındaki çalışmalarında astrolojiden faydalanmıştır.

Eski inanışlara göre dünyada olan bütün olaylar burçlar olarak nitelendirilen yıldız kümelerinin etkisinde idi. Güneş sistemindeki gezegenlerin bu takım yıldızları ile birlikte insanların kaderinde etkisi olduğuna inanılırdı. Söz konusu inanış deliller ile desteklenince bir süre yıldızlara tapınma devri yaşandı. Bu dönemlerdeki yaygın inanış her burcun insanlar ve kaderleri hakkındaki hükümleri verdiği sanılıyordu. Bu dönem tarihte yıldızlardaki tanrılar inancı olarak yer aldı.

Astroloji uzmanları, gezegenlerin birbirine göre konumları hayatımızı etkilediğini söylerler. Burçlar hakkındaki bilgiler sadece genelleştirilmiş bilgilerdir. Bir çok kişi burçlara dünyadaki insanları sadece 12 burç ile sınırlandırılmasını akıl erdirmezken, çoğu insanda burçlar hakkında yorumları okumaktadır. Bilinmelidir ki Astroloji kader değildir, her şey insanın kendi elindedir. Astroloji dönemleri inceler, fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritanızda sizi kısıtlayan, zorlayan alanları, gecikmeleri gösterir. Sonuçta nasıl hareket edeceğiniz, neler yapacağınız hepsi sizin iradeniz içindedir. Gezegenlerin iyi açılar yaptığı şanslı dönemlerde, hiçbir şey yapmadan oturursanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz. Aynı şekilde gezegenlerin zorlayıcı etkiler yaptığı dönemlerde gerekli gayret ve azmi gösterirseniz tüm zorlukları aşabilir, farkında bile olmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilirsiniz.

Yakınlarımıza hediye alırken burca göre hediye seçimlerinden, yeni tanıştığımız birine nasıl yaklaşmamız gerektiğini burçların etkilendiği özelliklerden, bir insanın iyi yanlarını anlamak için o burcun iyi yanlarını veya kötü yanlarını anlamak için kötü yanlarını, uğurlu günlerimizi veya şanslı olabileceğimiz günleri anlamak için burcumuzun uğurlu günleri ve sayılarına bakıp değerlendirebiliriz. Aynı şekilde bazen ortaklık kuracağımız kişinin burcuna ve burçlar ve ortaklık özelliklerine bakarak bir fikir edinebiliriz. İş seçimlerinde burcumuza uygun olan mesleği bulmak için burçlar uygun mesleklere bakabiliriz, iş hayatımızla ilgili ne gibi temel özellikler deneyimlendiğine burçlar iş hayatına bakarak kendimizi daha yakından tanıyabiliriz. Tatil seçimlerinde burçlar tatil başlığı altında burcunuza uygun olan tatil seçeneklerini değerlendirebilir size daha çok hitap edecek bir tatil seçimi yapabilirsiniz. Bütün bu koşturmanın içinde stresten arınma yolları da burçlara göre farklılık göstermektedir, burcunuza uyumlu stresten arınma yollarını bulabilmek için burçlar stresten arınma başlığı altındakileri incelemeniz de fayda vardır. Birine bir çiçek alacakken burcunun çiçeği kimi zaman kararsız kalırız, burcun çiçeği bize sevdiğimiz kişinin sevdiği çiçeği öğreninceye kadar kurtarabilir. Bir burcun kadınının diğer burcun erkekleriyle aşk uyumunu görmek için burçlar aşk uyumlarına her seferinde girip bakıp fikir edinebilir, kendimizi bir ilişkide belli şeylere hazırlayabiliriz. Burcumuzun para ve zenginlik ile ilgili olan durumunu görmek için burçlar para ve zenginlik başlıkları altında belki de paramızı nasıl tutmamız gerektiğini öğrenebiliriz.

Elbette daha önce de belirttiğimiz gibi bu, yazgınızı ön görmek anlamına gelmez.. Bununla birlikte burcunuzu incelemeyi, kimi gazete ve dergilerde çıkan günlük fallarla karıştırmayın bunlar doğru gibi görünse de sizi kolaylıkla yanıltabilirler. Doğduğunuz günü, saati, vs. hesaplayarak çıkartılacak bir doğum haritası çok daha güvenilirdir. Tüm gezegenlerin doğum anınızda gökyüzündeki konumu, sizin doğum haritanızdır.

Burçlar insanların hayatına körü körüne yön vermemelidir. Burçlar hakkındaki günlük burç yorumlarını okuyup o gün için biraz daha neşelenip güne iyi başlamalıyız. Eski bir efsanede anlatıldığına göre, adamın biri bilge bir mutasavvıfa giderek gücün ve anlaşılamayan sırların anahtarını istemiş. Bilge adam onu berrak bir gölün kıyısına götürmüş diz çökmesini söyleyerek oradan kaybolmuş. Yalnız kalan adamcağız eğilerek sudaki aksine bakmış. “Ben ne yaparsam sende onu yapabilirsin” ”İşte, alacaksın” “Kapıya vur sana açılacaktır” “Gerçeği ara, gerçek seni özgürlüğüne kavuşturacaktır” Burçlar hakkında her şeyi okuyabilir, günlük burçlar, günlük burç yorumları, aşk falı, burçlar, aylık, yıllık ve yorumlarını da okuyabilirsiniz. Ayrıca kahve falı, astroloji, tarot, burç uyumları, rüya tabirleri, yükselen burçlar ve yükselen burç uyumları (yorumları). Bu sitede okuduğunuz burç falı ve yorumları hakkında daha detaylı bilgi almak için sitelerine bakınız.

www.burclar.web.tr’de aşağıda adı geçen gazetelerin ve günlük içerik oluşturan web portallarının günlük burç yorumlarını bulabilirsiniz. (Sabah Gazetesi, Hürriyet Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Vatan Gazetesi, Star Gazetesi, Takvim Gazetesi, Güneş Gazetesi, Bugün Gazetesi, www.turk.net (fal.turk.net), www.mynet.com (astroloji.mynet.com) vs...) Tek bir kaynağa bağlı kalmadan günlük falınızı okuduğunuzda daha objektif bir sonuç elde edersiniz. Sadece günlük burç yorumlarını değil aynı zamanda haftalık, aylık, yıllık burç fal yorumlarını da derlendiği burçlar.web.tr sizin için farklı yabancı kaynaklardan faydalanarak oluşturduğu astroloji ve burçlara dair orijinal içerik ile tek bir siteden geniş bilgi kaynağı sunar. Burçlar.web.tr günlük aşk falı, iş falı, para falı, dikkat falı burç yorumlarıyla da gününüzüz nasıl geçeceğine dair ipuçları vermektedir. Deneyimli ve değerli astroloji uzmanları Rezzan Kiraz, Susan Miller ve Nuray Sayarı’nın da günlük burçlara dair bilgi birikimlerinden faydalanılmaktadır.


Günlük Falım Mailimde Servisi

Adınız ve Soy Adınız:

Email Adresiniz:

Burcunuzu Öğrenebilirsiniz

Aşk Uyumu

Hangi Burç?

1 Nisan hangi burç olur?
13 Haziran hangi burç olur?
30 Ekim hangi burç olur?
4 Mart hangi burç olur?
9 Ekim hangi burç olur?
30 Haziran hangi burç olur?
11 Ocak hangi burç olur?
11 Ağustos hangi burç olur?

Şarkı Sözleri Sitesi için Link Rüya Tabirleri Sitesi için Link Bebek İsimleri Sitesi için Link

© 2010 - 2024 MAN | Burçlar.web.tr | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS 0.0024 sn |

DMCA.com Burçlar Twitter Burçlar RSS Besleme